3. MILENIJSKO NATJECANJE IZ KREATIVNE INDUSTRIJE
Autor: Tatjana Radić, 9. 12. 2021.

Završeno je 3. Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije održano 2. i 3. prosinca na Ekonomskom fakultetu u Osijeku, u kojem je sudjelovao i naš tim SVILENJACI - Gabrijel Vučanović, Nikolina Matijević i Dorija Kovačević, 3.K1, pod mentorstvom prof. Tatjane Radić, u kategoriji KREATIVNI KALENDAR s temom PUT SVILE. Predstavljamo vam njihovo idejno rješenje DIGITALNE TEHNOLOGIJE NA PUTU SVILE.

Tim je izradio interaktivnu digitalnu kartu koja prikazuje Put svile, na kojem su istaknuti 41 grad, te 5 važnih carstava (ljubičaste točke), a sve su ih opisali slikom rječju, kako bi vam dočarali kako su nekada izgledali ili u što su se danas pretvorili.

Kartu možete pronaći na ovom linku, ili ju učitati pomoću QR koda.

Kako ne bi sve ostalo samo na kreativnosti izrade karte u gornjem dijelu karte možete pronaći točke u raznim bojama koje predstavljaju dodatne sadržaje koje je tim izradio.

Na crvenim točkama su: "kućica" - općenito o Putu svile i link na Ebook idejnog rješenja za natjecanje, te video o Putu svile u novom dobu tzv. BELT AND ROAD, kojeg su sami izradili alatom Animoto.

Žute točke predstavljaju Plakat i letak projekta kojeg su učenici osmislili kako bi vas zainteresirali za proučavanje ove teme, dok su zelene točke s uskličnicima linkovi na igre (Wordwall, Purpose games) kojima možete provjeriti svoje znanje o Putu svile, ali isto tako o njemu nešto novo i naučiti. Linkove za žute i zelene točke vam nećemo postaviti, nego vas pozivamo da otvorite interaktivnu kartu i sami istražite što se iza svih tih točaka krije, samo ćemo vam natuknuti da je iza jednog uskličnika i animirani video na engleskom jeziku, te Kahoot kviz o Putu svile.

Iako naš tim u vrlo oštroj konkurenciji od 70 timova nije osvojio jedno od prvih tri mjesta, odlično su ze zabavili, družili i svakako nešto novo naučili, te su već odlučili da će i sljedeće godine sudjelovati, na 4. Milenijskom natjecanju.

Pogledajte i službenu knjigu 3. Milenijskih rješenja - predstavljanja svih timova (naš tim je na 266. strani).