ADVENTSKI KALENDAR SREDNJIH ŠKOLA RH
Autor: Tatjana Radić, Renata Petrović, 1. 12. 2021.

Na poziv Ekonomsko-birotehničke i trgovačke škole Zadar i Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš, učenici 3.K1 razreda naše škole uz mentorstvo profesorica Tatjane Radić i Renate Petrović sudjelovali su u pripremi projekta Adventski kalendar, na kojem su surađivale 24 partnerske škole iz Republike Hrvatske. Cilj projekta je promocija srednjih škola kroz temu Kultura i gospodarstvo kraja u kojem se nalazi škola sudionica.

Projekt je osmišljen na način da se u predblagdansko vrijeme - Advent, svaki dan otvara po jedan prozorčić koji promovira jednu školu, grad i njihove kulturne i gospodarske aktivnosti.

Učenici su planirali, snimili i montirali kreativni videouradak kojim ćemo predstaviti našu školu i grad Osijek.

Od danas, 1. prosinca možete otvarati kućice Adventskog kalendara i pratiti škole diljem Hrvatske i njihove uratke, što će biti slatko iznenađenje, jer ni mi još ne znamo kojeg datuma će se pojaviti naša škola, pa nas svaki dan pratite.

Na vama je otkriti kojeg dana će se otvoriti naša škola i kako smo se predstavili.

Prezentacijski video su izradili učenici Nikolina Matijević, Dorija Kovačević i Gabrijel Vučanović (3.K1) pod mentorstvom Tatjane Radić, prof. savjetnik i učenice Anja Bošnjak i Tanja Frajt (4.K1) mentorice Renate Petrović, prof. savjetnik.

LINK NA ADVENTSKI KALENDAR