Dan sjećanja na Vukovar, 2021.
Autor: Kristina Jurić, 20. 11. 2021.

• 18. 11. 1991. - 18. 11. 2021.
  • Plavi Kaputić.
  • Suze.
  • Bezumlje.
  • Kolona.
  • Kraj koji nije kraj, već rađanje novog života i nade.

Vukovar, grad heroja, simbol stradanja i razaranja. Točka obrane. Spas Hrvatske. Svake godine hodamo do grada na istoku Republike Hrvatske dok za našim stopama vijori zastava. Sjećamo se vremena kad su vladali strah i neizvjesnost, suze, krv, prašina i nervozni odjeci oružja, "ali umjesto da bude ušutkana nasiljem, želja za životom u srcu žrtve", oslobodila se svojom ranjenom pravednošću.
Danas je, nakon početnih, nesigurnih koraka na hodočašće prema ranjenom gradu, stiglo oko 70 000 ljudi. Među njima bili su i učenici Učeničkog doma Trgovačke i komercijalne škole Davor Milas Osijek. Krenuli su u srijedu 17. 11. 2021. kako bi odali počast žrtvama. Umorni, ali zadovoljni što su dio velikog sjećanja.
Mladi ne zaboravljaju, oni upijaju svaku riječ, svaki treptaj... I prenose...❤

Roko Radić, David Sarka, Denis Andračić, Marija Lorena Takač, Nada Stjepanović, Andrea Rogalo, Mia Brezovčan, Iva Galić, Stela Lončarić, Marina Crnčan, Sara Dorkić, Samanta Varga, Marko Varga, Lorena Modrić, Gabrijela Klopotan❤