Jesenski humanitarni sajam
Autor: Marina Hržica, 27. 10. 2021.

Jesenski humanitarni sajam održan je 21. listopada 2021., u dvorištu Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ Osijek, od 10 do 16 sati. Organizator sajma je Volonterski klub Trgos. Na sajmu su izloženi suveniri i rukotvorine, reciklirani proizvodi i čestitke, koje su izradili učenici, nastavnici i odgajatelji na radionicama.

Radionice recikliranja keramike, ambalaže i tkanina u nakit održala je prof. Petrač Tatjana s 2.k1 razredom. Profesorica Marina Jukić održala je radionice izrade čestitki i izrade cvjetnih aranžmana s 4.k2. Profesorica Marina Hržica održala je radionicu recikliranja zavjesa i izradu vrećica lavande s 2.k2. Profesorica Kristina Jurić održala je radionicu ocrtavanja majica. Profesorica Martina Perković s učenicima je uredila stolove za izlaganje pekarskih proizvoda. Kuhari učeničkog doma pripremili su čaj s medom. Prikupili smo 2 kutije prehrambenih trajnih namirnica i kozmetičkih proizvoda, te novčani iznos od 1.341,00 kn. Poklon bonove i prikupljene trajne namirnice, obiteljima u potrebi će uručiti profesorice Magdalena Birtić i Ana Marija Milković do 31. listopada 2021.

Zahvalni smo svim donatorima, učenicima, roditeljima i djelatnicima škole na doprinosu, bilo novčanom ili u obliku proizvoda.

Zahvalni smo lokalnim medijima koji redovito prate i izvještavaju s naših sajmova:  Glas Slavonije, Slavonska Televizija, Radio Laganini, Radio Osijek, Hrvatski Radio Vukovar.

Zahvaljujemo i našim donatorima, OPG Gici Dubravka na doniranom medu i Lavanda iz Antunovca na doniranoj lavandi u rinfuzi.

Poveznice na objave u medijima:
HRT
STV