Čarolija boja
Autor: Kristina Jurić, 19. 5. 2021.

Vrijeme pandemije pokazalo nam je crnilo života iza maske. Raznorazni dezeni na našim licima, a iza, hiperbola sivih boja koja se polako, ali sigurno,  uvlačila u našu podsvijest, spremište kombinacija naše mašte. Boje su zanijemile i prijetile potpunim bljedilom. Učenici i učitelji, slučajni prolaznici, starci, ravnatelji, političari..., izgubili smo se u vladavini kaosa. Koronavirus nam je umorio rubove naših listova i kosu našeg korijenja i stvorio fotografije davnih vremena.

Ali..., nevjerojatno "ali" i klišej, nakon kiše dolazi sunce i nosi sa sobom koprenu najdivnijih mirisa i vatromet uzburkanih boja... Crpimo snagu i zajedničkim snagama gradimo neke nove, sretnije, šarenije i bolje ljude!

"Ljudi daju cvijeće, jer je u cvijeću položeno pravo značenje Ljubavi. Svatko tko pokuša savladati cvijet, vidjet će kako njegova ljepota izblijedi. Ali onaj tko će jednostavno gledati cvijet u svom polju, uvijek će biti s njim. Jer će se spojiti navečer, sa zalaskom sunca, s mirisom vlažne zemlje i oblaka na horizontu."
                        P. Coelho

Hvala učenicima koji su sudjelovali:  Erni, Luciji, Hrvoju, Domeniku, Magdaleni, Mariji, Teni i Valentini i odgajateljicama Sonji i Miri te djelatnici Marijani, domaru Branku i našoj voditeljici Mirjam.
Nadam se da će vas moj tekst i odabir cvijeća (sa Sonjom🌸), osnažiti i za buduće projekte.
Dragi učenici, ovdje smo! Za vas!