SVEČANOST U POVODU OBILJEŽAVANJA DANA KRUHA-DANA ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
Autor: Tatjana Radić, 19. 10. 2011.

Riječ  je o posebnoj svečanosti koju svake godine obilježavamo  tijekom listopada kada kroz  molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu  na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

Ovogodišnja svečanost održana je u srijedu 12. listopada, a naglasak je bio na bogatstvu i raznolikosti etnoloških predmeta, kruha i krušnih proizvoda, narodne nošnje, pjesme i običaja koji Slavoniju čine tako primamljivom i poznatom diljem Europe. Ni ovaj put učenici nisu razočarali, nego su s velikim entuzijazmom i odgovornošću promovirali ljepotu i posebnost svoga kraja.  Stolovi su bili pretrpani obiljem i za nepce zamamnim sadržajima koji nikoga nisu ostavili ravnodušnim. Četveročlana komisija (u sastavu: prof. Rukavina, prof. Petrač, prof. Karić i prof. Dubrović) imala je nimalo lak zadatak odabrati najljepše uređene stolove. Nakon zbrajanja bodova ustanovljen je sljedeći poredak:

-prvo mjesto pripalo je II.K2 razredu (razrednice Sonje Grahovac)

-drugo mjesto pripalo je IV.K1 razredu (razrednice Maje Karić)

-treće mjesto pripalo je IV.K3 razredu (razrednice Renate Petrović)

Pobjednicima čestitamo jer je konkurencija bila iznimno jaka, a ostalim razredima želimo više sreće iduće godine.

Za veselje se i ove godine pobrinuo naš učenik Dario Harkanovac koji je sa svojim tamburašima svečanosti dao onaj nadaleko poznati bećarski štih. U to se možete i sami uvjeriti ako kliknete na snimljeni film.

Pogledajte i slike u Fotogaleriji koje je snimila učenica Diana RImac iz 4.K2 razreda.

Pogledajte i slike u Fotogaleriji koje je snimila učenica Diana RImac iz 4.K2 razreda.