ORGANIZACIJA NASTAVE U ŠKOLI OD 15. VELJAČE 2021. DO DALJNJEG
Autor: Tatjana Radić, 11. 2. 2021.

Poštovani i dragi učenici/ce, roditelji i skrbnici,

Temeljem Zaključka Stožera civilne zaštite Osječko-baranjske županije sa 192. sjednice održane 11. veljače 2021. godine zamoljeni smo  da od ponedjeljka 15. veljače 2021. godine do daljnjega organiziramo nastavu za sve učenike osnovnih i srednjih škola po modelu „A“ u školi.

Stoga od ponedjeljka 15. veljače 2021. godine do daljnjega nastava u Trgovačkoj i komercijalnoj školi „Davor Milas“ Osijek organizirat će se prema modelu A – uživo u školi za sve razrede naše škole.

Nastava će se odvijati kao od početka nastavne godine u dvije smjene, sat će trajati 40 minuta. Svaki razred imat će svoju učionicu. Između dvije smjene od 12.40 do 13. 10 je pauza za dezinfekciju svih učionica i radnih površina. RASPORED će biti objavljen na web stranici škole.

Pravila ponašanja i dalje su ista, što znači da treba poštivati epidemiološke preporuke:

• Držati razmak od 2 m
  • Sjediti prema rasporedu
  • Svaki razred ima svoju učionicu
  • Učionice se svaki sat provjetravaju
  • Učenici na početku radnog dana moraju reći nastavniku koga imaju tjelesnu temperaturu koja se upisuje u listu
  • Učenici moraju dezinficirati ruke na ulazu u školu
  • Svi djelatnici škole, učenici i sve osobe koje ulaze u školu moraju nositi zaštitne maskice
  • Učenici trebaju prati ruke što češće tijekom boravka u školi, a sve ime je omogućen u njihovim učionicama kao i sanitarnim čvorovima gdje se nalaze tekući sapuni, papirnati ručnici, dezinfekcijska sredstava
  • Ukoliko se učenik osjeća loše i ima respiratorne probleme ili temperaturu ne treba dolaziti u školu već se javiti svome liječniku obiteljske medicine i postupiti prema njegovim uputstvima, a roditelj obvezno mora obavijestiti razrednika o razlogu izostanka

Nadam se da će povratak u školske klupe svima donijeti zadovoljstvo i zbog druženja, odgoja i kvalitetnijeg obrazovanja, što je naravno sve na dobrobit naše djece.

Želim vam sretan, zdrav i uspješan povratak u školu!

mr. sc. Sandra Brajnović