DAN ŠKOLE - DAN OBILJEŽAVANJA ROĐENDANA DAVORA MILASA
Autor: Ivica Mršo, 19. 9. 2020.

Mnoge su generacije naših učenika prošle kroz našu školu od, sada već pomalo davne, 1991. godine, kada je mladi maturant  Davor Milas iz školskih klupa otišao na bojišnicu iz koje se više nije vratio. Mnogi su sjajni mladi ljudi od tada pohađali našu školu i uspjeli su stvoriti respektabilne poslovne i sportske  karijere i izgraditi uspješne tvrtke i politički ugled i mi se s pravom ponosimo njima, držeći njihov uspjeh i našim uspjehom, ali nitko nije osvojio naša srca kao taj mladi maturant Davor Milas koji  nam je na Kristov način pokazao veličinu i snagu žrtve iz ljubavi.

Svake godine tiha rijeka srdaca udruženih u tihom bolu, ali i ponosnom dostojanstvu poteče iz naše škole do Milasova groba da bi mu u šutnji i molitvi rekli jedno veliko HVALA. Osluškujemo slomljena srca njegovih roditelja, razrednice, prijatelja i suboraca i shvaćamo poruku koja bez riječi i velikih gesta zahvaća cijelog čovjeka, a njeno značenje iščitavamo iz nevinih pogleda naših učenika koji s čuđenjem otkrivaju da radost života ima svoje duboke temelje u nečijoj smrti. Tiho i u šutnji vraćamo se u školu i ja jasno vidim - rijeka je ista, ali njen žubor je drukčiji.

Svim učenicima i djelatnicima želimo sretan Dan škole.