eTwinning Dan 2020.
Autor: Marinela Boras, 11. 5. 2020.

S obzirom da naša škola nosi status eTwinning škole, i ove smo godine obilježili eTwinning Dan pod vodstvom eTwinning koordinatorice prof. Marinele Boras, koja je u suradnji s prof. Marinom Jukić osmislila aktivnosti za učenike kako bi povezali materinji i strani jezik te potaknuli suradnju među vršnjacima.

Učenici i profesori naše škole, kao i iz škola diljem Europe, mogli su se priključiti događaju na eTwinning platformi. Više od pedeset profesora iz raznih zemalja prisustvovalo je webinaru koji se održao točno u podne 9. svibnja 2020.

Zadatak za učenike je bio vrlo jednostavan, a to je napisati pozitivne poruke vršnjacima iz naše države, Europe i svijeta na materinjem i stranom jeziku. Osim pisanih poruka, mogli su ih prenijeti putem crteža, autorske fotografije, postera, prezentacije, videa…

Učenici radom na ovom događaju, kao i radom u eTwinning projektima, stječu iskustvo rada u međunarodnom okruženju, usavršavaju svoje komunikacijske vještine, motiviraniji su za učenje materinjeg i stranih jezika, razvijaju maštu i kreativnost, usavršavaju svoje informatičke vještine korištenjem raznih digitalnih alata, upoznaju vršnjake iz drugih zemalja, kao i njihovu kulturu i običaje te razvijaju empatiju u ovim kriznim vremenima.

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali, a učeničke poruke možete vidjeti na sljedećim poveznicama:

(na hrvatskom jeziku)

(na engleskom jeziku)