Kako se aktivno uključiti u eTwinning?
Autor: Kristina Jurić, 16. 2. 2020.

U prostoru Trgovačke i komercijalne škole održano je predavanje o eTwiningu. Predavanje je održala mr. Nataša Ljubić Klemše, eTwinning ambasadorica pri Agenciji za mobilnost i programe Europske unije. eTwinning je online portal namijenjen međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole.

Portal služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola kroz različite oblike usavršavanja (eTwinning mobilnosti, seminare, radionice, konferencije, webinare i mrežne edukacije) te rad na zajedničkim virtualnim projektima. Ambasadori su iskusni eTwinneri koji Vam pružaju pomoć i podršku u realizaciji projekata i snalaženju na portalu eTwinning. Ambasadori, poput mr. Nataše Ljubić Klemše, održavaju regionalne radionice, info dane i webinare. Tijekom predavanja smo ponešto saznali o samome eTwinning portalu (besplatan i javan za sve korisnike), eTwining LIVE (za registrirane korisnike), TWINSPACE (online prostor za projekte; za učitelje i učenike). Predavanje je održano pred prepunom učionicom odgojno – obrazovnih radnika iz Trgovačke i komercijalne škole Davor Milas/Dom učenika (čitaj: nosi naziv eTwinning School!) i ostalih osječkih škola.