DAN ŠKOLE- DAN PRISJEĆANJA NA ROĐENDAN DAVORA MILASA
Autor: Ivica Mršo, 18. 9. 2019.

Obilježavanje Dana naše škole ima jednu specifičnu notu koja nas karakterizira na jedan poseban i samo nama svojstven način. Obilježavanje Dana škole vezano je uz rođendan Davora Milasa, a to podrazumijeva organiziran odlazak na groblje gdje predstavnici maturalnih razreda simbolično polažu 18 bijelih ruža i pale 18 bijelih svijeća koje predstavljaju Davorovih 18 godina života.

To je prilika da se s njegovim roditeljima i razrednicom prisjetimo lijepih trenutaka vezanih uz njegov prerano prekinuti život na prvoj crti obrane grada Osijeka. I ove godine bili je svečano i tužno. Miješali su osjećaji ponosa i slave i tuge za jednim prerano izgubljenim mladim životom. Naše osjećaje i sjećanja podijelili smo s Milasovim roditeljima, a posebne uspomene na Davora evocirala je njegova razrednica. Ravnateljica se obratila našim maturantima kako bi im posvijestila da njihova današnja bezbrižna mladost počiva na temeljima brojnih žrtava iz Domovinskog rata, a da im Davor Milas može biti uzor maldosti koja je zbog ideala slobode bila spremna žrtvovati svoj tek procvjetali život.