SMOTRA KREATIVNOG STVARALAŠTVA „VJEDRA“
Autor: Magdalena Birtić, 9. 11. 2018.

Krajem prošle školske godine u Osijeku je održana smotra kreativnog vjeronaučnog stvaralaštva pod nazivom „Vjedra“. Na smotri su bili izloženi i radovi naših učenica Mateje Perić (prošlogodišnji 2.k3) i Ene Ećimović (prošlogodišnji 3k.2). Učenice su svoja likovna ostvarenja izradile u tehnici olovke i tempere, a kao temu rada izabrale su obilježavanje 500-te obljetnice protestantske reformacije. U duhu ekumenizma oslikale su začetnike reformacije i papu Franju kao predstavnika Katoličke crkve te simbole kršćanstva i ekumenskog dijaloga. Matea Perić je na smotri učenica predstavila svoj likovni rad u kojem je pokazala svu raskoš svoga slikarskog talenta, a i ekumensku temu je obradila na vrlo originalan način. Naše učenice su se ovom prigodom upoznale s vrlo maštovitim  glazbeno-scenskim, literarnim i likovnim ostvarenjima svojih vršnjaka.