Dani kruha u Šokačkoj grani Osijek 2018.
Autor: Tatjana Petrač, 8. 11. 2018.

Evo još nekoliko riječi o danima kruha koji se u Trgovačkoj i komercijalnoj školi: “Davor Milas“ Osijek tradicionalno obilježavaju brojnim aktivnostima u koje su uključeni učenici, njihovi roditelji, prijatelji i nastavnici. Tim danima se posebno veselimo jer nam pružaju priliku da javnosti predstavimo našu bogatu etno i gastro ponudu, družimo s dragim prijateljima iz udruge Šokačka grana Osijek, naučimo nešto o kulturnom menadžmentu i izrazimo zahvalnost za blagoslov što smo to što jesmo.

Naime 17.listopada 2018. u prostorijama udruge Šokačka grana Osijek ponovo smo bili dio programa, a naši učenici su pokazali kako promovirati gastro i etno ponudu u godini baštine.

Prilika je to i da upoznamo narodne običaje i gastro ponudu iz ostalih djelova Hrvatske i dakako degustiramo domaće krušne delicije.

Kako mi više nismo gosti, jer imamo višegodišnju suradnju, radujemo se da su se ove godine predstavili maturanti iz drugih strukovnih škola i da je sve više mladih koji njeguju baštinu. Uz bogati program domaćina, svirkom i recitalom predstavili su se i naši učenici koje ovom prilikom posebno pohvaljujemo.