SJAJAN USPJEH NAŠE ŠKOLE U SKLOPU PROJEKTA E TWINNING
Autor: Marinela Boras, 4. 10. 2018.

U više navrata smo objavljivali članke o ovom hvale vrijednom projektu koji je oblikovala i vodila naša kolegica Marinela Boras u suradnji s našim učenicima. Tijekom protekle školske godine nizali su se uspjesi jedan za drugim da bismo sada doživjeli vrhunac uspjeha jer smo dobitnici nacionalnih Oznaka kvalitete za eTwinning projekte ''A star travels through Europe'' (Zvijezda putuje Europom) i European Day of Languages (projekt povodom prošlogodišnjeg Europskog dana jezika).

U prvom projektu je sudjelovao je razred kolegice Boras, a u drugom (osim sad već bivših maturanata) i učenici sadašnjeg 4.K3 razreda Lirije Ninaj, Sara Salopek i Davor Japunčić kojima će biti uručene svečane diplome.

Tijekom provedbe ovih eTwinning projekata korištene su pedagoške inovacije u svrhu što aktivnijeg uključivanja učenika i njihovih roditelja u projektne aktivnosti. U projektu je jasno naznačena integracija u nacionalni i školski obrazovni kurikulum. Tijekom projekta ostvarena odlična  komunikacija i suradnja s partnerskim školama. Rezultati projekta predstavljeni su online te su vidljivi na TwinSpaceu. Tijekom provedbe projekta korišten je niz web alata, a naši učenici pokazali su zavidni stupanj informatičkog i jezičnog znanja te zavidne komunikacijske vještine koje su ih plasirale u sam vrh na razini cijele Hrvatske. To je još jedan pokazatelj da naša škola posjeduje zavidne potencijale koje je samo trebalo prepoznati i na pravi način usmjeriti. Kolegici Boras u potpunosti je uspjela u tome i mi joj čestitamo na ovom uspjehu, a našim vrijednim učenicima prenosimo pozdrave divljenja od ravnateljice Sandre Brajnović i cjelokupnog Nastavničkog vijeća.