TREĆA KAZALIŠNA PREDSTAVA, KOMEDIJA CARLA GOLDONIJA LUKAVA UDOVICA ODRŽAT ĆE SE U SRIJEDU 18.4.2018. U 18 SATI
Autor: Marina Jukić, 16. 4. 2018.

"Tradicija adaptiranja Goldonija stara je gotovo kao i njegovo djelo", zapisao je Davor Špišić u programskoj knjižici osječkog uprizorenja. Pa je tako Špišić u suradnji s redateljem Želimirom Mesarićem Lukavu udovicu premjestio u Osijek, u doba oko poklada 1900. godine, kada su ratovi još daleko, a novo je doba u zraku. Goldonijev tekst podatan je za adaptaciju i autorima nudi mnoštvo mogućnosti, istaknuo je Špišić. Tako su četiri udvarača, u originalu Francuz, Španjolac, Talijan i Englez postali bogati bankar iz Srbije, petrolejski magnat iz Mađarske, trgovac iz Sarajeva i gotovo bankrotirani grof iz Iloka koji se nadmudruju i nabacuju nacionalnim stereotipima iz čega i proizlazi komičnost. No, u središtu je pozornosti ipak ženski lik - lukava udovica koja, za ono vrijeme 18. stoljeća kada je djelo napisano, u najboljem smislu njeguje feminističke ideje.

U predstavi, uz ostale, nastupaju Ivana Soldo-Čabraja, Matea Grabić-Ćaćić, Ivan Ćaćić, Vjekoslav Janković, Duško Modrinić, Aljoša Čepl i Areta Ćurković.Scenograf predstave je Miljenko Sekulić, kostimografkinja je Danica Dedijer, glazbeni suradnik je Igor Valeri, a suradnik za scenski pokret je Vuk Ognjenović.

Nadam se kako ćete uživati u predstavi!

Vidimo se u kazalištu!