Hrvatska na drugom mjestu po znanju engleskog jezika
Autor: Marinela Boras, 22. 3. 2018.

Učenici Trgovačke i komercijalne škole ,,Davor Milas’’ tijekom školske godine 2017./2018. uspješno sudjeluju u brojnim projektima, natjecanjima i smotrama te su tako sudjelovali i na svjetskom natjecanju engleskog jezika ‘‘Best in English’’ koje je uz informatičku podršku organizirao aktiv stranih jezika naše škole.

Natjecanje je održano u studenom 2017. godine, a sudjelovalo je 14 učenika naše škole s najboljim znanjem engleskog jezika. U prosincu 2017. godine su objavljeni rezultati natjecanja te su se učenici naše škole mogli usporediti s učenicima drugih zemalja jer je u ovom online natjecanju sudjelovalo preko 17 tisuća učenika iz 750 srednjih škola iz 29 zemalja.

U siječnju 2018. godine je u našoj školi održana dodjela priznanja sudionicima natjecanja, a posebnim certifikatima su nagrađeni učenici koji su osvojili prva tri mjesta. Predstavnica natjecanja je sudionicima natjecanja, ali i ostalim učenicima naše škole koji su prisustvovali dodjeli, dala uvid u ovo međunarodno iskustvo te je predstavila mogućnosti daljnjeg školovanja u drugim zemljama.

U ožujku 2018. objavljen je poredak zemalja po uspješnosti u natjecanju. Pobjednik je Estonija s prosječnim brojem bodova deset najbolje plasiranih učenika 91,5, a zanimljivo je da se na drugom mjestu nalazi Hrvatska s prosječnim brojem bodova 91,3. Ovi rezultati pokazuju da hrvatski učenici imaju zavidno znanje engleskog jezika te im još jednom čestitamo i želimo da i dalje produbljuju svoje znanje, usavršavaju svoj talent te razvijaju kreativnost, multikulturalnost i toleranciju koje im donosi usvajanje stranog jezika.