Kako smo postali ultramaratonci
Autor: Kristina Jurić, 3. 3. 2018.

U četvrtak, 1. ožujka 2018. u 19.30 u Svečanoj dvorani Filozofskog fakulteta u Osijeku, L. Jagera 9, uz kratku prezentaciju kronologije pješačenja, od 2010. do 2017. pod nazivom „Kako smo postali ultramaratonci“, organizatori Ugostiteljsko - turistička škola, UHDDR i HVIDRA, svečano su dodijelili Priznanja svim našim učenicima i profesorima koji su u studenom 2017. pješačenjem od Osijeka do Vukovara, u dionici od 46 km, iskazali poštovanje Vukovaru i svim žrtvama Domovinskog rata..
Ponosni smo što su i učenici Učeničkog doma Trgovačke i komercijalne škole bili dio te priče. Uspomenice su dobili i učenici SĐD-a, ŠPUD-a, Obrtničke škole, Elektrotehničke i prometne, i naravno, UGO škole.
Hvala kolegici Gabriela Poslon, idejnoj začetnici i organizatorici Projekta na odličnoj prezentaciji o Gradu heroju!