VIDEO ŽIVOTOPIS-suradnja u sklopu ERASMUS+ projekta EFOS-a: 'Curriculum Video- CUVid'
Autor: Renata Petrović, 16. 2. 2018.

6. veljače 2018. tridesetak učenika komercijalnih razreda naše škole i profesorica mr.sc. Renata Petrović sudjelovali su u ERASMUS+ projektu Ekonomskog fakultetu u Osijeku –CUVid. Učenici su na trosatnoj radionici snimali video aplikacije (Curriculum Video- CUVid) za prijavu na zamišljeno radno mjesto.

Ciljevi CUVid-a su usmjereni na  razvoj alata koji bi pomogao pri stvaranju boljih izgleda za pronalazak zaposlenja i povećanju zapošljivosti mladih putem digitalnih  aplikacije za prijavu na radno mjesto (video životopis)  kao sredstvo kreativnijeg načina prezentacije potencijalnim poslodavcima.

Uz vodstvo i smjernice nositelja projekta doc. dr. sc. Davorina Turkalja naši učenici su kroz timski rad pokazali visoku razinu motiviranosti, kreativnosti i zavidnih vještina u korištenju digitalne tehnologije za realizaciju nastavnih sadržaja na inovativan i njima bliži, digitalni  način. Osim na hrvatskom jeziku, učenici su snimili i nekoliko video CV-a na engleskom jeziku.

Na linkovima možete pogledati dva video CV-a: CV učenice Karle Elkazović iz 3.k3 razreda na hrvatskom jeziku i Davida Šokmana iz 3.k2 razreda- na engleskom jeziku

.