Dan sigurnijeg interneta - DSI 2018.
Autor: Tatjana Radić, 13. 2. 2018.

I ove godine obilježili smo Dan sigurnijeg interneta u suradnji s Centrom za sigurniji Internet (SCI) i  temom „Stvaraj, poštuj i poveži se: Bolji Internet počinje s tobom“. Učenici 2.K1 razreda i profesorica Tatjana Radić iskoristili su još jednu priliku da se dotaknu izuzetno važne teme za srednjoškolce, a to je kako sigurno provoditi vrijeme na internetu. Kroz Loomen tečaj (CARNetov sustav za online učenje) učenici su provjerili svoje znanje o temama kao što su Cyberbullying, Zaštita privatnosti i sigurnost na društvenim mrežama, te Web kamere, a naravno i ponešto novo naučili.

Glavni dio sadržaja ponuđen je kroz edukativne video uratke i stripove koji se bave upravo tom neželjenom, ružnom stranom interneta na koju ponekada i ne pomišljaju, te su dali svoje prijedloge kako ih izbjeći ili se ponašati u takvim nelagodnim situacijama. Također smo naglasili potrebu da kroz komunikaciju na internetu uvijek treba poštivati sve sudionike. Učenici su proučavajući edukacijske materijale shvatili da i oni mogu puno doprinijeti ako nisu samo pasivni promatrači, nego se aktivno uključe u slučaju da primijete nepoželjno ponašanje u svojoj okolini.

Na kraju su ponudili svoje mišljenje i izradom prezentacija i pitanja za kviz, te su jedni druge na taj način „testirali“ koliko su naučili, a nadam se i dobro zabavili.

Ako želite saznati više o ovoj temi, ili trebate pomoć obratite se na: