UZBUDLJIV I NEZABORAVAN IZLET U ZAGREB
Autor: Ivica Mršo, Neđeljka Čolić, 25. 1. 2018.

Svaki naš organizirani odlazak u Zagreb uglavnom ima svoje uhodane i razrađene obrasce koji se kreću između Interlibera i zagrebačkog Adventa, a ako se u to uklopi i neka aktualna izložba, onda zadovoljstvu naših učenika nema kraja. Profesorica Nedjeljka Čolić odlučila je napraviti korak više te upoznati naše učenike s najpoznatijim zagrebačkim kulturno-umjetničkim sadržajima i institucijama o kojima imaju tek blijede televizijske predodžbe, a koje igraju vrlo važnu ulogu u kulturnom životu naše nacije.

NAŠI UČENICI U TESLINOM EKSPERIMENTU

Tu prije svega mislimo na svima nama poznatu Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog u kojoj se održavaju koncerti zabavne i klasične glazbe od iznimne nacionalne važnosti kao i na Meštrovićev izložbeni paviljon koji je poznat ne samo po svojoj originalnoj arhitekturi  koju je osmislio naš veliki kipar Ivan Meštrović, po kome je nazvan, već i po omiljenom izložbenom mjestu najpoznatijih hrvatskih likovnih umjetnika. Kada se u to uklopi i velika Izložba postignuća Nikole Tesle koja je je izazvala  interes svjetske i europske kulturne javnosti, onda je jasno da je dnevni raspored bio zahtjevan i uzbudljiv i sigurni smo da će ostati trajno upisan u sjećanjima naših učenika, a to se najbolje vidi iz njihovih neposrednih dojmova i izjava:

• Cijeli odlazak u Zagreb je bio super; najviše mi se svidjela IZLOŽBA NIKOLA TESLA….puno zanimljivih stvari, ne samo za razgledavanje već i za stvaran doživljaj.
  • Sve mi se svidjelo, a najviše IZLOŽBA NIKOLA TESLA.
  • Zabavan je bio obilazak  MUZEJA ILUZIJA.
  • Jako mi se svidio MUZEJ ILUZIJA, te KONCERT jer je nešto od onoga što inače ne slušam.
  • Odlazak u Zagreb mi je bio jako zanimljiv.
  • Najviše mi se svidjela IZLOŽBA NIKOLA TESLA (puno zanimljivih, fascinantnih stvari),
  • MUZEJ ILUZIJA je isto jako zanimljiv i mislim da bi svatko trebao otići. Ja bih opet išla.
  • KONCERT u Lisinskom me pomalo zadivio jer inače ne slušam takvu glazbu.

HODOGRAM IZLETA:

Izlet u Zagreb, 17.01.2018.

09:30 polazak za Zagreb

14:00 do 15:00 MUZEL LUZIJA, Ilica 72

17:00 do 18:15 IZLOŽBA NIKOLA TESLA,  Meštrovićev paviljon

19:30 do 21:00   KONCERT klasične glazbe, KD Vatroslav Lisinski