OPROŠTAJ VRIJEDAN SJEĆANJA
Autor: Tatjana Radić, 20. 5. 2011.

Ljepota trenutka može ostaviti takav utisak na čovjeka da kao čarolijom nestanu sve one tamne sjene kojima su inače opterećeni svi ljudski odnosi, da nam se čini da je sve sjelo na svoje mjesto i da nije trebalo i nije smjelo biti drukčije.  Oproštaji su uvijek pokazatelji kvalitete nekoga odnosa jer onaj koji odlazi ostavlja dio sebe u onome koji ostaje. Tako smo se ovih dana, u našoj školi, na sjednicama Razrednih vijeća, mi profesori  opraštali s našim učenicima poželjevši jedni drugima svako dobro u daljnjem životu. Svi mi dobro znamo kako uvijek postoji realna opasnost da se i oproštaj svede na puki formalizam u kojem se izriču hladne riječi bez životne topline i emocionalne bliskosti. Nažalost, ponekad se čovjeku učini da bi bolje bilo da smo se razišli bez riječi kako bismo izbjegli nelagodu banalizirane ljepote trenutka.

Cvijet u ruci i osmijeh na licu

Oproštaj vrijedan sjećanja priuštili su nam učenici III.2 razreda sa svojom razrednicom Jadrankom Levaković. U jednom ozračju ispunjenom pozitivnom energijom i toplom dobrodošlicom  osjećala se ljudska toplina koja je po svemu nadilazila onu nevidljivu, ali uvijek prisutnu distancu između profesora i učenika, a poštovanje prema razrednici samo je dodatno naglasilo ljepotu trenutka. Bilo je vidljivo da su učenici unaprijed pomno isplanirali ovaj posljednji nastavni sat kako bi svim nazočnim profesorima dali do znanja koliko cijene naš trud koji možda u pojedinim situacijama nisu prepoznavali i vrjednovali na pravi način. Prigodno su darivali svoju razrednicu, a svim profesoricama i profesorima uručena je po jedna ruža kao mali znak velike zahvalnosti. Djevojke su se pobrinule za vrlo ukusne kolače koji su samo pojačali slatki dojam zbog kojega je tako lijepo biti profesor.

Razrednica Jadranka Levaković sa svojim III. 2 razredom