NAŠA MIKA - HRVATSKA REPREZENTATIVKA
Autor: Ivica Mršo, 16. 11. 2017.

Opće je poznata činjenica da se u našoj školi na poseban način promoviraju i podržavaju sportske aktivnosti kojima naši učenici ostvaruju onaj ideal koji je najbolje bio definiran u klasičnoj grčkoj krilatici: Zdrav duh u zdravom tijelu. Posebno nas veseli spoznaja da mnogi naši učenici uspijevaju prijeći onu granicu koja dijeli rekreativca od vrhunskog sportaša.

Naša Mika Grbavica, učenica  2.K3 razreda, odavno je prešla tu čarobnu granicu iako joj je tek 15 godina. Dovoljan je samo jedan pogled na našu Miku pa da nam se spontano nametne misao da pred nama stoji rođena odbojkašica: visoka, gipka i za svoje godine neobično snažna djevojka, s čvrstim karekterom iza kojega stoji već definirana samosvijest jasnog životnog, sportskog, opredjeljenja. Kod Mike se i praktično potvrdila narodna izreka da jabuka ne pada daleko od stabla jer je njena majka također bivša odbojkašica, a sada joj je i trenerica,  koja  preciznošću posvećenog stručnjaka brusi ovaj novootkriveni dijamant koji će uskoro neminovno zabljesnuti na svjetskoj odbojkaškoj sceni.

Mika je u jednom intervjuu izjavila da se ponosi što je hrvatska reprezentativka, a mi s ne manjim ponosom kažemo da nam je čast što je ona naša učenica jer potvrđuje sve one odgojne ideale kojima kao škola težimo i koje u praksi zdušno zagovaramo.