FESTIVAL TEHNIČKE KULTURE
Autor: Josip Juriša, 24. 10. 2017.

Učenice 3.3 razreda, razrednice Sonje Grahovac, u pratnji profesora Josipa Juriše, sudjelovale su na vrlo zanimljivoj i atraktivnoj manifestaciji pod nazivom Festival tehničke kulture. Festival se održavao u prelijepoj dvorani Gradski vrt i to  13. i 14. listopada. Naše učenice imale su aktivnu ulogu u pripremanju prostora, označavanju izložbenih panoa, dočeku sudionika i gostiju, podjele promidžbenih materijala, majica,različitih rekvizita kao i u prezentaciji slatkih proizvoda Tvornice keksa Karolina.

Bilo je tu i poprilično zanimljivih tehničkih radionica na kojima su sudjelovale i naše učenice pokazavši vrlo visoku razinu spretnosti u baratanju različitim strajevima za obradu drveta. U svakom slučaju bilo je to neponovljivo i hvale vrijedno iskustvo u povezivanju različitih proizvodnih djelatnosti , strukovnih sadržaja i tehničke kulture.

Festival su  inače organizirale Zajednica  tehničke kulture grada Osijeka, Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije i Zajednica tehničke kulture Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Iz naše škole sudjelovale su:  Antonija Bratić, Ana Garac, Matea Hujber, Lara Sabljo, Nikolina Svibovec, Valentina Tenžera, Diana Varvodić.