DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
Autor: Ivica Mršo, 13. 10. 2017.

I ove godine upriličili smo ovu tradicionalnu svečanaost kako bismo pokazali sve obilje plodova kojima nas je nagradila ova naša prelijepa slavonska zemlja. Uz plodove zemlje učenici su pokazali i zanimljive stare predmete i alate kojima su se nekad koristili naše bake i djedovi. Bilo je tu i lijepih narodnih nošnji koje su se krasno uklapale u ovo šarenilo boja okusa i mirisa.

Bila je to prigoda da se zajedno pomolimo i zahvalimo dragom Bogu na ovom bogatstvu krušnih proizvoda koje svakodnevno konzumiramo i ne razmišljajući koliko su bitni za naš život i ugođaj obiteljskog stola. Recitatori su odabrali stihove u kojima se slavi kruh kao simbol Božjeg dara, ljidskog truda i zahvalnosti, a tankoćutne tamburice još jednom su pokazale iskonski zanos i oduševljenje kojima Slavonac kroz stoljeća slavi ovu našu svetu i plodnu zemlju. Sve u svemu još jedan lijepi okvir u bogatoj galeriji naših sjećanja.

Tročlana komisija proglasila je najuspješnije aranžmane stolava:

1. Prvo mjesto osvojio je 3.K3 razred (razrednica Gordana Dubrović ) - osvojili su 3 dana bez ispitivanja
  2. Drgo mjesto osvojio je 3.2 razred (razrednica Marina Jukić) - osvojili su 2 dana bez ispitivanja
  3. Treće mjesto osvojio je 4.K2 razred (razrednica Danijela Štefanić) - osvojili su 1 dan bez ispitivanja

Moramo napomenuti da se dani bez ispitivanja moraju dogovoriti s razrednicama, a raspored pisanih provjera znanja mora se poštivati.

Čestitamo i svim ostalim razredima na trudu oko aranžiranja svojih stolova i moramo priznati da je bilo teško donijeti odluku o najljepšim stolu jer je konkurencija ove godine bila iznimno jaka. Iskrene čestitke svim razredima i nihovim razrednicima.