Tjedan mozga 13.-19.3.2017.
Autor: Marina Jukić, 20. 3. 2017.

Hrvatski institut za istraživanje mozga (HIIM) Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatsko društvo za neuroznanost (HDN), kao pridruženi članovi i partneri European Dana Alliance for the Brain (EDAB-a), i ove su godine od 13. do 19. ožujka 2017. glavni organizatori Tjedna mozga u Hrvatskoj, uz suorganizaciju Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti i Znanstvenog centra izvrsnosti za temeljnu, kliničku i translacijsku neuroznanost.

U obilježavanju Tjedna mozga sudjeluju Medicinski fakulteti i sveučilišne klinike u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Osijeku te mnoge udruge, škole i druge javne ustanove.
Svih ovih godina cilj im je bio upoznati širu javnost sa značenjem istraživanja mozga u 21. stoljeću i općenito, proširiti i popularizirati saznanja o mozgu. Ove su godine teme bile:

1. PRVE TRI GODINE ŽIVOTA: RAZVOJ MOZGA DJETETA
2. MOZAK I PROSTOR

Profesorica Marina Jukić je s učenicima 2.2 i 3.k2 razreda u četvrtak 16.ožujka u zgradi Rektorata  prisustvovala dvama vrlo zanimljivim predavanjima: Blještavo debljanje i Klaustrofobija – strah od malog prostora. Učenicima su predavanja bila vrlo interesantna i žao im je što zbog školskih obveza nisu uspjeli poslušati više predavanja i  prisustvovati na nekoj od mnogobrojnih radionica.