ŠKOLSKO NATJECANJE U DISCIPLINI PRODAVAČ
Autor: Marina Hržica, Mirjam Džalto, 4. 2. 2017.

Dana 30. siječnja 2017. održano je Školsko natjecanje u disciplini Prodavač u skladu s uputama i pravilima natjecanja učenika/ca iz obrazovnog sektora ekonomija, trgovina i poslovna administracija.

Natjecanje ne bi bilo moguće provesti bez iznimne susretljivosti i zainteresiranosti prodavaonica Deichmann i Muller u osječkom trgovačkom centru Portanova.

Ovim putem se posebno zahvaljujemo gospođi Tei Dobnikar i gospođi Andrei Rajndl te svim zaposlenicima/cama Deichmanna kao i gospodinu Ivanu Pašaliću i svim zaposlenicima Mullera što su nam ne samo omogućili odvijanje natjecanja u njihovim prostorima već i pomogli svojim savjetima i prijedlozima vezanim za samo natjecanje ali i obrazovanje budućih prodavača.

Isto tako, zahvaljujemo se gđi Maji Dorić Vuković – PR managerici i asistentici u marketingu Portanove na odobrenju provođenja natjecanja „pod krovom“ najvećeg trgovačkog centra u regiji Portanova.

Cilj je natjecanja u disciplini Prodavač poticati učenike/učenice i njihove nastavnike/nastavnice u stjecanju, prenošenju i prezentaciji znanja, vještina i sposobnosti radi promicanja zanimanja i unapređivanja odgojno-obrazovnog rada u samoj struci, razvijati kreativnost, kritičko mišljenje i natjecateljski duh.

Sve to pokazali su naši učenici trećih prodavačkih razreda: Donatella Babić, Josipa Bagudić, Dajana Kovačič, Ivona Crnogorac, Lejla Peleš, Mateja Šnajder, Monika Karanović, Karlo Zadro i Ivan Kemendić  pred Školskim prosudbenim povjerenstvom: Nadom Krolo, prof., Marinom Hržica, prof., Dorom Radl-Ćućić, prof. i Mirjam Džalto, prof.

Kako je prema pravilima potrebno ostvariti najmanje 80% od ukupnog broja bodova, pravo na odlazak na međužupanijsku razinu od naših učenika stekli su:

1. Zadro Karlo – 99 bodova u robnoj skupini školski i uredski pribor
  2. Babić Donatella – 98 bodova u robnoj skupini obuća i kožna galanterija
  3. Šnajder Matea – 98 bodova u robnoj skupini proizvodi za njegu lica/tijela i kozmetika
  4. Karanović Monika – 93 boda u robnoj skupini proizvodi za njegu lica/tijela i kozmetika

Fotografije s natjecanja pogledajete u nastavku, a svima želimo puno uspjeha na Međužupanijskom natjecanju 23. veljače 2017 u Trgovačkoj i komercijalnoj školi Davor Milas u Osijeku.

Sretno!