Priznanje Trgovačkoj i komercijalnoj školi "Davor Milas" Osijek
Autor: Ivica Mršo, 10. 10. 2016.

U petak 30. rujna 2016. godine na službeni mail škole stigao je jedan zanimljiv poziv. U 18:00 sati u prostoru Avenue Malla u Osijeku Visoka škola Nikola Šubić Zrinski iz Zagreba svečano je otvorila Informativno upisni centar u Osijeku. Odgovor zašto  je poziv stigao i u našu školu je  činjenica da je naš bivši učenik Igor Arambašić koji je maturirao 2004/2005. godine dobitnik trogodišnje stipendije za stručni studij Ekonomija poduzetništva.

Igor je konkurirao svojom poduzetničkom idejom i planom na nagradnom natječaju „Osvoji stipendiju u vrijednosti većoj od 52.000 kuna“ i u žestokoj konkurenciji oduševio žiri koji mu je dodijelio ovu nagradu.

Profesorica Renata Petrović koja je Igoru u našoj školi predavala Poduzetništvo i ravnateljica škole Sandra Brajnović bile su ponosne i zadovoljne što je upravo Igor  Arambašić osvojio nagradu i nije zaboravio gdje je zadobio temelje poduzetničke izobrazbe. Igor je naglasio kako ga  je upravo naša škola usmjerila te mu dala znanja i vještine potrebne za izradu i razradu poduzetničke ideje kojom je osvojio ovu nagradu.

Nakon što je Igoru uručena njegova nagrada i nakon što je predstavio svoju poduzetničku ideju, dekan Visoke škole Nikola Šubić Zrinski dr. sc. Ivica Katavić predao je priznanje za doprinos razvoju poduzetničkih kompetencija učenika našoj školi koju je preuzela ravnateljica mr. sc. Sandra Brajnović.

Svečanost otvorenja nastavila se u ugodnom razgovoru s uzvanicima i našim Igorom Arambašićem kojem želimo puno uspjeha tijekom studija i u daljnjem poslovnom i privatnom životu. Dogovorena je i buduća suradnja Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ i Visoke škole Nikola Šubić Zrinski kao i dolazak i predstavljanje Igora Arambašića sadašnjim učenicima naše škole.