Valentinovo u Trgovačkoj i komercijalnoj školi "Davor Milas"Osijek
Autor: Doris Glumac, 14. 2. 2016.

Ususret Valentinovu - učenici u sklopu kreativnih radionica i nastave pripremali čestitke za Valentinovo, rješavali "ljubavne" križaljke i čitali ljubavnu poeziju.

Učenici naše škole u sklopu kreativnih radionica i nastave obilježili Valentinovo.

Valentinovo, Dan sv. Valentina ili Dan zaljubljenih blagdan je koji se obilježava 14. veljače. Sv. Valentin bio je biskup koji je mučeničku smrt pretrpio u dobi od 63 godine. Legenda kaže kako povezanost sv. Valentina uz pitanja ljubavi potječe iz legende o braku mlade kršćanke s rimskim legionarom, koji je iz ljubavi prema njoj također postao kršćaninom. U Hrvatskoj se obilježavanje Valentinova, kao blagdana zaljubljenih, uglavnom povezuje uz popularnu kulturu.

Naši su se učenici imali priliku kroz kreativne radionice i nastavu upoznati sa životom sv. Valentina, a u sklopu hrvatskoga jezika čitali su i ljubavnu poeziju, rješavali "ljubavne" križaljke, pisali petostih te izrađivali "ljubavna srca dobrih želja".

U holu je škole bila postavljena kutija za ljubavna i prijateljska pisma. Nadamo se da vas čeka bar jedno pismo, ako ne ljubavno, onda ono prijateljsko. Sretno Valentinovo svima od srca!