DAN POKLADNOG VESELJA
Autor: Tatjana Radić, 11. 2. 2016.

Moramo priznati da smo tek ove godine prvi put, veselo i s maštovitim maskama, proslavili kraj pokladnog razdoblja u kojem se prije korizme upriličuju veseli karnevali i maškarane zabave kojima se daje oduška svim nagomilanim problemima i frustracijama koje su nas pratile tijekom protekle godine. To prije svega moramo zahvaliti našoj profesorici Danijeli Štefanić koja nas je animirala da je podržimo u ovoj ideji i na zabavan i neobičan način provedemo jedan školski dan.

Učenici i profesori izmiješali su se sa svojim maštovitim kreacijama, a hodnicima, učionicama i zbornicom odzvanjale su se salve smijeha i oduševljenja. Zaista, tako je malo potrebno da razbijemo monotoniju i sivilo svakodnevnice i da se ubacimo u jednu novu dimenziju u kojoj je sve tako lako, lepršavo i uzbudljivo. Sigurno je samo jedno: ovo nam je bilo prvo zajedničko iskustvo maškara, ali sigurno neće biti i posljednje.  Ostaje nam tek procjena tko su ponosni vlasnici najuspješnijih maski.  Konkurencija i među učenicima i profesorima bila je iznimno jaka pa ćemo pričekati do konačnog odabira.