PREDAVANJE LYNDSEY HOUCHIN O AMERIČKOJ TRADICIJI I OBIČAJIMA
Autor: Danijela Štefanić, 26. 11. 2015.

Na poziv gđe Marijane Špoljarić, voditeljice America Corner Osijek, otišli smo poslušati zanimljivo predavanje Lyndsey Houchin, Amerikanke iz daleke savezne države Kentucky na jugozapadu Amerike. Lyndsey Houchin trenutno boravi u Osijeku, kaže da joj se jako sviđa naš prelijepi grad, susretljivi ljudi i prekrasno drveće. Ona nas se pak dojmila svojom jednostavnošću, ljubaznošću i entuzijazmom kojim nam je pokušala dočarati običaje i tradiciju  Dana zahvalnosti ili Thanksgiving Day.

Thanksgiving Day je tipičan samo za Ameriku, slavi se svake godine i to četvrtog četvrtka u studenom. Saznali smo puno toga,  npr. da je Amerikancima to najvažniji dan u godini, važniji i od Božića, obitelji i prijatelji se okupljaju iz svih kutaka Amerike, slavi se tradicionalnom večerom uz puricu, umakom od brusnice i slasticama od bundeve. Nakon toga slijedi Black Friday i prilika za shopping jer je tada u trgovinama sve sniženo, a najviše se kupuju televizori i računala. Pozvala nas je opet, tema je po našem izboru, a s obzirom da nas puno toga zanima, prihvatili smo poziv! We are thankful for your invitation.

4.K3