Tjedan poduzetništva- predavanje gospodina Mate Škoje
Autor: Renata Petrović, 20. 11. 2015.

U sklopu Tjedna poduzetništva,  u utorak  17. studenoga,  učenici IV. K2 i IV.K 3 razreda naše škole, zajedno s razrednicom Tatjanom Petrač i profesoricom poduzetništva  Renatom Petrović,  prisustvovali su predavanju našeg poznatog poduzetnika gospodina Mate Škoje.

Gospodin  Mato Škojo, našim učenicima najpoznatiji kao vlasnik pekarnica Mlinar i Hotela Osijek, u gotovo dvosatnom predavanju i odličnom  motivacijskom govoru pred 350 studenata, učenika i profesora ispričao je svoju poduzetničku priču i poslao snažnu poruku svim prisutnim učenicima i studentima: "Učite, educirajte se, ulažite u sebe! I nemojte se zadovoljavati prosjekom!"

Od njegovog prvog poduzetničkog pothvata na  području trgovine, svim Slavoncima  poznatog Alastora, preko izgradnje cijelog stambenog naselja u Retfali, kompletne obnove Hotela  Osijek (koji je već nekoliko puta proglašavan najboljim hotelom s 4 zvjezdice u Hrvatskoj), do izgradnje tvornice pekarskih proizvoda Kruna te kupnje i razvoja  Mlinara,  gospodin Škojo pokazao je da je vizionar koji i danas uspijeva realizirati svoje snove i svaki mjesec isplatiti 1.800 plaća...

I  to u zemlji koja nije baš naklonjena poduzetnicima.

Autor: mr.sc. Renata Petrović, prof.