SURADNJA S KLUBOM ZA ZAPOŠLJAVANJE "IT WORKS" (PRIMJER DOBRE PRAKSE)
Autor: Ivica Mršo, 12. 11. 2015.

Nositelj ovoga hvale vrijednog projekta je Udruga za borbu protiv ovisnosti "Ne-ovisnost" a temeljni cilj mu je razvijanje ljudskih potencijala. Suradnju s našim učenicama potaknula je profesorica Renata Petrović, a voditeljica projekta Dunja Belaj Faktor objeručke je prihvatila njenu inicijativu pa je odmah u prostorije kluba (Sunčana 18, Klub za zapošljavanje 1. kat) upućen 4.K3 razred.

Učenici se kroz radionicu upoznaju s bitnim elementima  funkcioniranja tržišta rada. Radionica obuhvaća elemente poput metoda traženje posla, jačanja samopouzdanja, rušenja stereotipa i mitova o zapošljavanju, pisanje zamolbe i pripreme za intervju. U svakom slučaju riječ je o nesvakidašnjoj prigodi da naši učenici prošire svoje spoznaje iz ovog područja kako bi se lakše noili sa svim izazovima koji ih čekaju po završetku škole. Ovom prigodom pozivamo i drge razrednike završnih razreda da se odazovu i uključe u ovu radionicu u sklopu SRO-a. Uostalom riječ je o našim susjedima od kojih nas dijeli samo nekoliko minuta ugodne šetnje.