Humanitarna udruga Rijeka ljubavi: Posjet humanista Trgovačke i komercijalne škole "Davor Milas"
Autor: Tatjana Radić, 30. 10. 2015.

Humanisti Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ pomagat će tijekom godine dana odričući se svog džeparca socijalno ugroženim obiteljima donirajući trajne namirnice udruzi Rijeka ljubavi. Projekt ima za ciljeve senzibiliziranje učenika za socijalno ugrožene obitelji, usmjeravanje i poticanje učenika na volontiranje u slobodno vrijeme, te razvijanje osjećaja odgovornosti prema lokalnoj zajednici, sugrađanima i socijalno ugroženim. Učenici, njihovi roditelji i djelatnici škole donirat će mjesečno trajne namirnice u okviru vlastith mogućnosti po principu „jedan učenik- jedan proizvod“.

Naši dragi dobročinitelji 2 razreda (40 učenka) s svojim profesorima posjetit će Udrugu30. listopada 2015.(petak) u 10:30h te dostaviti prvu donaciju.

Zahvaljujemo od srca prof.Marini Hržica, svim učenicima, roditeljima i osoblju škole na ovoj hvale vrijednoj akciji!

Ovo je prvi socijalni projekt na području grada Osijeka kojim se podupire rad Udruge, neizmjerno smo zahvalni na ukazanom povjerenju jer su prepoznali Rijeku ljubavi kao most koji povezuje socijalno osjetljive i često zanemarene skupine građana sa onima koji su u mogućnosti pomoći.

Ovakvi projekti nas pune nadom , posebno jer se radi o mladim ljudima koji pokazuju da su socijalno osvješteni i mogu biti za primjer svima ostalima u društvu.

Izvor: Osijek031.com