Posjet Zagrebačkoj burzi d.d. i Ikei
Autor: Tatjana Radić, 23. 3. 2015.

Učenici četvrtih, trećih i drugih komercijalnih razreda naše škole obilježili su Tjedan novca  posjetom  Zagrebačkoj burzi d.d. 17. ožujka 2015. u organizaciji i pratnji prof. Renate Petrović i prof. Marine Hržice.

Tom prilikom posjetili su i najpoznatiji lanac prodavaonica namještaja- Ikeu.

Po dolasku u Zagreb, najprije smo posjetili Zagrebačku burzu d.d., koja se nalazi u Eurotornju, na 22. katu!

Voditeljica Akademije Zagrebačke burze d.d., gospođa Melita Marčeta, prezentirala nam je kratko povijest Zagrebačke burze, kao i burzi općenito, te istaknula osnovne karakteristike rada burzi danas.

Voditeljici Akademije u prezentaciji su pomogli naši učenici, te su kroz kratku simulaciju kupnje i prodaje dionica, uz sudjelovanje svih 'sudionika' kupoprodaje, kao i državnih i pratećih 'institiucija' - tj. igranjem uloga - uspješno savladali osnove burzovnog poslovanja.

Slijedila su pitanja naših učenika, a među njima se naročito istaknuo naš maturant Božo Đambić koji je imao konkretna pitanja vezana uz rad burze. Boži je ovaj posjet dobro došao kako bi produbio svoje znanje o radu Zagrebačke burze  jer mu je to i tema završnog rada!

Potom je slijedio je kratak animirani film o poslovanju burze te fotografiranje za Zagrebačku burzu uz postere kojima se obilježava Tjedan novca!

Posjetu smo završili fotografiranjem ispod ekrana koji pokazuje kretanje dionica!

Uz sitne poklončiće (kemijske olovke sa logom Zagrebačke burze d.d.), ugodne impresije i nova znanja o poslovanju burze napustili smo zgradu Euro Tornja i krenuli put Ikee.

Posjet Ikei organizirala je profesorica Marina Hržica u sklopu predmeta Poznavanje robe.