JEDNAKI U RAZLIČITOSTI
Autor: Tatjana Radić, 16. 1. 2015.

Iako živimo u multikulturalnom i multietničkom svijetu ipak nam često promaknu neki zanimljivi detalji vezani za kulturne posebnosti pojedinih zemalja i naroda. Upravo s tim ciljem u našoj školi održano je jedno predavanje kao uvod u projekt u kojemu bi trebali sudjelovati i naši učenici pod radnim nazivom Jednaki u različitosti.

Predavanje je organizirala Udruga studenata koja pokušava diljem svijeta organizirati susrete mladih s različitih kontinenata, različitih kultura i tradicija s ciljem da se otkrije ona, na prvi pogled nevidljiva, sličnost i međusobna povezanost koja opet otvara prostor da se na pravi način vrjednuje i poštuje tuđa kultura i tradicija da bi se još bolje shvatila i zavoljela vlastita. Predavanje su održale dvije studentice iz Brazila, dvije iz Kine i jedna iz Indonezije.  Predavanje je bilo na engleskom jeziku i obilovalo je različitim multimedijskim sadržajima, upitima i poticajima. Po pozitivnim reakcijama naših učenika,  sigurni smo da je ovo početak jedne plodne suradnje jednakih u različitosti.