POSJET AKCIJI "KUPUJMO HRVATSKO" I VRIJEDNE RUKE
Autor: Tatjana Radić, 24. 5. 2013.

Učenici 2.1, 2.2, 3.K1, 3.K2 i  3.K3 razreda u pratnji prof. Marine Hržice, prof. Dore Radl-Ćućić i prof. Sandre Brajnović posjetili su 22. svibnja 2013. manifestaciju Kupujmo hrvatsko i Vrijedne ruke.

Kako bi uvijek bili u uskoj vezi s gospodarstvenicima iz svoga okruženja, a u sklopu predmeta Poznavanje robe, Strukovne vježbe i Trgovinsko poslovanje učenici su se uvidom u bogatu ponudu hrvatskih proizvoda upoznali s bogatstvom hrvatske proizvodnje i obrta.

U sklopu akcije "Kupujmo hrvatsko“ i „Vrijedne ruke“ 2013. u 21 gradu diljem Hrvatske proizvodi se prodaju po promotivnim cijenama, čime se tržište želi dodatno upoznati s kvalitetom autohtonih proizvoda te pridonijeti očuvanju industrijskih kapaciteta i radnih mjesta.

Akciju već tradicionalno organizira Hrvatska gospodarska komora na Trgu A. Starčevića a okupila je  sedamdesetak tvrtki, obrta i obiteljskih gospodarstava, koji su promotivnim akcijama prodavali svoje proizvode velikom broju građana.

Čak ju 96 posto građana prepoznaje, a 92 posto je podržava i odlučuje se za kupnju hrvatskih proizvoda. Akcija sadržava poruke o opstojnosti gospodarstva, povećanju proizvodnje, rastu BDP-a, povećanju zaposlenosti i na posljetku osiguranju naše budućnosti u Hrvatskoj.

Akcija “Kupujmo hrvatsko” započela je još 1997. godine kao ideja da se prepoznaju, označe i izdvoje kvalitetni hrvatskih proizvodi te im se od tada dodjeljuju znakovi “Izvorno hrvatsko” i “Hrvatska kvalitetu”. Ova manifestacija započela je u sklopu Projekta vizualnog označavanja proizvoda, a do danas je dobila razmjere sveobuhvatne nacionalne akcije s velikim gospodarskim i društvenim značenjem. Njezin najširi cilj je nacionalna homogenizacija strateških gospodarskih interesa zemlje i podizanje nacionalne svijesti o vlastitim vrijednostima. U sklopu akcije „Vrijedne ruke“ Komora nastoji promovirati i sve one tvrtke, obrte, zadruge, udruge, OPG-e te pojedince koji svojim radom, znanjem i umijećem pridonose razvoju različitosti hrvatskoga gospodarstva, a istodobno ostvaruju dobrobit za sebe i svoju obitelj.

Pogledajte par zanimljivih prizora sa ove hvale vrijedne akcije: