ZDRAV DUH U ZDRAVOM TIJELU
Autor: Tatjana Radić, 21. 1. 2013.

U našoj je školi tijekom listopada udruga „Vaga“ započela projekt pod nazivom ZDRAVLJE JE IN („Z-IN“). Projekt „Z-IN“  je dobio financijsku potporu Ministarstva zdravlja i Ministarstva obrazovanja i sporta RH.

Projektom su obuhvaćene sljedeće aktivnosti:  anketiranje učenika i mjerenje stanja organizma (medicinskim analizatorom TBF 300 i SC 330)  te edukativna predavanja za učenike i roditelje. Za anketiranje i mjerenje se dobrovoljno prijavilo 140 učenika. Osim toga, od 16. studenog su organizirane besplatne plesne radionice ZUMBA fitnessa. U tijeku su prijave za Zumba fitness koji će se održavati u školi petkom nakon zadnjega sata. Na idućim roditeljskim sastancima udruga Vaga priprema predavanja o posljedicama nepravilne prehrane i tjelesne neaktivnosti. U suradnji s volonterima medicinske struke udruga Vaga planira za roditelje besplatno mjerenje krvnoga tlaka i GUK putem kapljične krvi.

Marina Hržica, prof.