NAŠI MATURANTI I OVE GODINE OTPLESALI SVOJU QUADRILLU
Autor: Tatjana Radić, 3. 6. 2012.

Osmu godinu zaredom Osječko-baranjska županija i Grad Osijek uz generalno sponzorstvo Euroherca organiziraju ispraćaj maturanata.

I ove godine kraj školovanja maturanti su obilježil plesom u središtu grada i pokušajem rušenja rekorda prethodnih generacija kako bi se upisali u Guinnessovu knjigu rekorda.

Francuski dvorski ples quadrilla plesali su maturanti u Osijeku, Belom Manastiru, Donjem Miholjcu, Našicama, Valpovu i Đakovu točno u podne, 18. svibnja 2012. istodobno s vršnjacima u čak 55 europskih gradova. Zajednički im je cilj nadmašiti rekord iz 2011. kad je plesalo 33.202 maturanata iz osam europskih zemalja.

Nakon plesanja quadrille  maturanti su se preseliti na lijevu obalu Drave, gdje su se zabavljati uz školske i osječke bandove i DJ-e.