OPROŠTAJ S MATURANTIMA
Autor: Tatjana Radić, 3. 6. 2012.

Nova generacija maturanata( 2011./2012.) napustila je našu školu i uputila se u život prepun izazova, novih orjentacija i interesa. Svim maturantima želimo puno sreće u životu koji se sada u svojoj punini otvara pred vama.

Pred vama su ključne životne odluke, ali i realna opasnost da upadnete  u dvije lukavo postavljene zamke koje čovjeka odvlače od njegove osobne potrage za smislom života koji vam nitko ne može dati niti ga izreći u vaše ime. Čovjek to mora učiniti sam i na svoj poseban način. Dakle, tu je riječ o velikoj kušnji da zbog linije manjeg otpora činimo upravo ono što i drugi čine pa tako upadamo u zamku konformizma. Tako počinjemo slijediti "široke ceste" koje nisu naš izbor, a vode u propast. Druga velika opasnost je ta da zbog nedostataka hrabrosti  u ostvarivanju slobode vlastitog djelovanja  prepustimo inicijativu drugima i pođemo činiti ono što ti drugi od nas hoće i tako upadamo u zamku totalitarizma. I u jednom i u drugom slučaju ostajemo bez temeljne odrednice našega bića, bez naše osobnosti po kojo smo jedinstvena i neponovljiva svemirska pojava, a ne blijedi plagijat tuđe površnosti.

Dragi naši maturanti, od srca vam želimo da pronađete svoju vlastitu stazu kojom ćete hrabro kročiti osluškujući svoje srce koje će vas dovesti do konačnog cilja na kojem čovjek može poput grčkog filozofa ponosno izreći riječi: "Živio jesam i put prešao od Boga suđeni."

Pozdrav od prof. Mrše

Ispričavamo se, zbog objektivnih okolnosti nismo bili u mogućnosti fotografirati 3.1 razred.

3.23.3

4.K1