Izvješće sa županijskih natjecanja Čitanjem do zvijezda, Mreže čitanja i LiDraNa
Autor: Marina Jukić, 5. 4. 2022.

Tijekom ožujka održane su županijske razine natjecanja Čitanjem do zvijezda i LiDraNo i regionalna razina natjecanja Mreža čitanja.

Natjecanje Čitanjem do zvijezda održano je na daljinu,  u srijedu 2. ožujka 2022. od 10:00 do 11:30. Natjecanje je provedeno u dvije kategorije. U kategoriji  kviz znanja,  učenice Karla Jovinac (1.K2), Gabrijela Levačić (2.K1)  i Valerija Dugalić (4.K1) natjecale su se kao tim. Osvojile su 2. mjesto u Osječko-baranjskoj županiji  i pozvane na državnu razinu natjecanja. U kategoriji izrade kreativnog rada, za državnu je razinu natjecanja odabran plakat Knjiga i film Karle Jovinac (1.K). Mentor je učenicama profesorica Marina Jukić.

U petak, 11. ožujka 2022. od 12:00 do 12:50, na daljinu,  održavala se regionalna razina kviza znanja i kreativnosti i izrade multimedijalnog rada natjecanja Mreža čitanja  za srednje škole.

Učenik 3.K1 razreda, Gabrijel Vučanović, uspješan je bio u obje kategorije i  plasirao se na državnu razinu. Mentorica je učeniku profesorica Marina Jukić.

Županijsko natjecanje LiDraNo ove je godine održano uživo, 17.ožujka 2022. u Našicama. Naši su učenici sudjelovali u kategoriji literarno stvaralaštvo. Učenik Benedikt Matić (2.K2) sudjelovao je sa svojom pjesmom Ponoć, a kratkom pričom Zauvijek mlad predstavio se Gabrijel Vučanović (3.K1). Iako učenici nisu predloženi za državnu razinu natjecanja, puni su pozitivnih dojmova jer su od tročlane prosudbe dobili odlične komentare i kvalitetne savjete za daljnji rad. Mentori su učenicima profesori Marina i Dinko Jukić.

Čestitamo svim učenicima na iznimnim rezultatima i želimo da svoj trud i rad uspješno predstave i na državnoj razini!