Brojne nagrade za eTwinning projekt ''Global Tour Bus''
Autor: Marinela Boras, 9. 2. 2022.

Učenici naše škole, koja s ponosom nosi titulu eTwinning škole, svake školske godine sudjeluju u brojnim eTwinning projektima pod vodstvom školske eTwinning koordinatorice i profesorice engleskog i njemačkog jezika Marinele Boras.

U prošloj školskoj godini sudjelovali su u deset eTwinning projekata koji su nagrađeni nacionalnim i europskim oznakama kvalitete. Jedan od njih je i ''Global Tour Bus'' u kojem su sudjelovali učenici i nastavnici iz čak 38 europskih zemalja.

Cilj projekta je bio upoznati druge kulture i njegovati različitosti. Učenici i nastavnici su bili vrlo aktivni ne samo na platformi eTwinning, nego su predstavili projekt i na raznim društvenim mrežama. Brojne aktivnosti provedene u projektu te postignuti ishodi i završni proizvodi su diseminirani i u brojnim medijima diljem europskih zemalja.

Osim što je nagrađen oznakama kvalitete, Republika Malta odabrala je upravo ovaj projekt kao najbolji eTwinning projekt u protekloj godini. Svečana dodjela održana je 28. siječnja 2022., a nagradu je preuzela nastavnica iz te zemlje koja je osobno prisustvovala dodjeli dok su ostali nastavnici i učenici mogli pratiti dodjelu online.

Čestitamo svim sudionicima projekta te se veselimo budućim uspjesima.