Voljenom Osijeku…, 2. 12. 2021.
Autor: Kristina Jurić, 6. 12. 2021.

Početkom školske godine dolaze nam učenici iz Hrvatske i susjednih zemalja. Bilo da su smješteni u učeničkim ili studentskim domovima, privatnim stanovima, nitko ne može odoljeti čarima Osijeka. Smješten uz rijeku Dravu, skriva tajne svojih kula, podzemnih hodnika, prekrasnih parkova, aleja koje odišu čarima nekih davnih vremena, mramornih zidina katedrale i ljupke mirise stabala koja pričaju priču o kraljevskom gradu… Bogat poznatim i priznatim stanovnicima, vitezovima slavonske ravni, grad burne prošlosti i, nadamo se, upečatljive budućnosti.

Učenici Učeničkoga doma osmislili su prigodni plakat kako bi obilježili njegov 235. rođendan.

Zanimljivosti iz Glasa Slavonije