Nacionalne oznake kvalitete za eTwinning projekte naše škole
Autor: Marinela Boras, 31. 10. 2021.

Ponosno objavljujemo kako je deset eTwinning projekata naše škole koji su ostvareni u školskoj godini 2020./2021. dodijeljena Nacionalna oznaka kvalitete. U međunarodnim projektima su sudjelovali učenici i nastavnici naše škole pod vodstvom eTwinning koordinatorice Marinele Boras, prof. mentora.

Posebno smo ponosni na autorski projekt Volonterskog kluba škole Europe volunteers – Rukama stvori, srca osvoji, a ostali projekti su Global Tour Bus; Me, Myself and I Ja i sva moja lica; eTwinningreen4u; Prikazani organizmi na novcu; Our culture is our identity; All days together; History and Business, Hrvatski eko proizvodi, te Entreprenuership For Life (Renate Petrović, prof. izvrsni savjetnik i Tatjana Radić, prof. savjetnik).

Tijekom provedbe svih projekata korištene su razne pedagoške inovacije te su bili u potpunosti integrirani u kurikulum. Suradnja i komunikacija među partnerskim školama ostvarena je na visokom nivou, a nastavnici i učenici su bili iznimno motivirani za rad na projektima. Korištenjem velikog broja inovativnih web alata i pedagoških metoda, učenici su razvijali nove vještine i kompetencije potrebne za 21. stoljeće.

Evaluacija projekata provedena je od strane nastavnika, roditelja i učenika. Rezultati i diseminacija projekata su kvalitetno predstavljeni na službenim javnim stranicama projekata te u završnim radovima projekta, kao i u odgojno-obrazovnoj ustanovi, mrežnim stranicama škole i lokalnim medijima.

Čestitamo učenicima i nastavnicima naše škole na dosadašnjem radu i trudu te se veselimo budućim projektima.

Članak na portalu skole.hr