Dodjela diploma za eTwinning projekt o volontiranju
Autor: Marinela Boras, 5. 7. 2021.

Učenici i profesori Trgovačke i komercijalne škole ,,Davor Milas" te odgajatelji pripadajućeg učeničkog doma su u školskoj godini 2020./2021. pod vodstvom školskog eTwinning tima sudjelovali u 10 eTwinning projekata, a autorski projekt naše škole, koja s ponosom već drugi put nosi titulu eTwinning škole, je međunarodni projekt o volontiranju ''Europe volunteers'' (,,Rukama stvori, srca osvoji'').

Cilj projekta je bio potaknuti mlade na volontiranje i ukazati im na dobrobiti humanitarnog rada u čemu smo i uspjeli organiziranjem raznih volonterskih akcija i humanitarnih radionica. Projekt je nadahnut radom školskog volonterskog kluba, a u njemu su sudjelovale profesorice naše škole te članice Volonterskog kluba ,,TRGOS'': prof. Marina Jukić, prof. Marinela Boras, prof. Marina Hržica, (koje možete vidjeti na fotografijama) i prof. Anamaria Milković. Doprinos projektu je dala i odgajateljica učeničkog doma prof. Kristina Jurić.

U projektu su sudjelovali učenici 1.K1, 1.K2, 2.DO, 2.K1 i 3.K2 razreda. Na fotografijama možete vidjeti učenike 1.K2 i 2.DO razreda s dodijeljenim diplomama te se ovim putem zahvaljujemo svim učenicima na njihovom radu na ovom projektu, kao i velikom trudu koji su uložili u izvršavanje svih aktivnosti. Putem su se i zabavili, a njihovu sreću najtočnije opisuje komentar jednog učenika da je ovo prvi put da je dobio pohvalnicu za svoj uspjeh u cijelom svom školovanju.