Obilježavanje Dana ružičastih majica 2021.
Autor: Marinela Boras, 25. 2. 2021.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, već se godinama obilježava u našoj školi s obzirom na važnost teme. Ove se godine održao 24. veljače 2021., a cilj je prevencija vršnjačkog nasilja.

Prigodni pano u školi je, kao i uvijek, osmislila i realizirala profesorica hrvatskog jezika Marina Jukić. Profesorica struke Anamaria Milković je s učenicima održala radionice u školi – izradu digitalnih plakata. U obilježavanje Dana ružičastih majica su se pod vodstvom odgajateljice Kristine Jurić uključili i odgajatelji te učenici Učeničkog doma koji su izrađivali prigodne plakate.

Učenici su također sudjelovali u radionicama koje je vodila školska psihologinja Tajana Rogić Lončar. Radionica se bavila ulogom promatrača u vršnjačkom nasilju. Cilj je radionice bio prepoznati vršnjačko zlostavljanje te sastaviti popis intervencija koje učenici mogu primijeniti ukoliko se nađu kao promatrači vršnjačkog nasilja. Učenici su radionicu procijenili korisnom, a u najvećoj mjeri prepoznali su važnost informiranja odraslih osoba u situaciji vršnjačkog zlostavljanja.

Profesorica stranih jezika Marinela Boras je kreirala događaj putem platforme eTwinning u kojem su mogli sudjelovati nastavnici i učenici ne samo naše škole, već i ostalih škola iz Osijeka, Hrvatske i Europe. Zajednički zadatak je bio postaviti fotografije u ružičastoj majici na poveznicu, kao i pisati savjete vršnjacima na engleskom jeziku kako se boriti protiv zlostavljanja.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju, a nastale radove možete vidjeti na LINOIT-u.