Valentinovo 2021.
Autor: Marina Jukić, 19. 2. 2021.

Valentinovo, 14. veljače, blagdan je tradicionalno vezan uz slavljenje svih oblika ljubavi: partnerske, roditeljske, prijateljske, ljubavi prema životu, prirodi, domovini…stoga ga ni ove godine nismo propustili obilježiti. Kako je većina učenika u vrijeme provedenih aktivnosti nastavu pratila na daljinu, u skladu smo s tim i većinu aktivnosti obilježili na daljinu.

Učenici, sudionici eTwinning projekta „ Rukama stvori, srca osvoji“ - Europe volunteers, pod vodstvom su profesorice Marinele Boras pisali pisma podrške učenicima partnerima u projektu. Njihova pisma pročitajte na poveznici.

U školi je pod vodstvom profesorice Marine Jukić održana kreativna radionica izrade čestitki, ukosnica i buketića za Valentinovo. S obzirom na poštivanje epidemioloških mjera, radionici su prisustvovale samo učenice 3.DO razreda. Prigodne će se rukotvorine iskoristiti za buduće humanitarne akcije Trgos volontera.

U suradnji sa školskim  knjižničarom, Dinkom Jukićem, svoje smo radove i prigodne književne naslove spojili u malu izložbu u knjižnici s temom Ljubav.

Kratki video provedenih aktivnosti, koji je dio spomenutog školskog eTwinning projekta, pogledajte na poveznici.

Posljednja aktivnost Valentinova na daljinu bila je Valentinovski izazov Volonterskog kluba Trgos. Svi su učenici naše škole mogli sudjelovati u osmišljavanju najljepšeg digitalnog plakata s temom Valentinovo.

Digitalne plakate naših učenika i rezultate natječaja možete pogledati u Wakelet kolekciji na poveznici.

Hvala svima na sudjelovanju!