Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta 2021.
Autor: Marinela Boras, Tatjana Radić, 11. 2. 2021.

Dan sigurnijeg interneta već se godinama obilježava u našoj školi s obzirom na važnost teme. Također se posebna pozornost posvećuje e-sigurnosti u izradi svih školskih i međunarodnih projekata i aktivnosti.

Ove godine se Dan sigurnijeg interneta održavao 9. veljače 2021., a cilj je bio promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima. Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je bila „Zajedno za bolji Internet.“

Učenici su mogli prisustvovati webinaru za djecu i mlade pod nazivom „Gdje si ti u digitalnoj džungli?“, a nastavnici webinaru za stručnjake na temu „Jačanju kapaciteta stručnjaka za rad u digitalnom okruženju”. Osim toga, učenici su mogli sudjelovati u online kvizu za djecu i mlade o sigurnosti na internetu i osvojiti vrijedne nagrade.

Naša škola je kreirala i online događaj putem platforme eTwinning u kojem su mogli sudjelovati nastavnici iz Hrvatske, ali i ostalih europskih zemalja.

Zadatak za učenike je bio pisati savjete vršnjacima na engleskom jeziku o tome kako mogu poboljšati sigurnost na internetu, te su se učenici zaista podrudili u digitalnom alatu Linoit.

Osim toga, učenici su u školi izrađivali plakate i tako pridonijeli obilježavanju ovog važnog dana.

Profesorica Tatjana Radić sudjelovala je na cjelodnevnoj online konferenciji u organizaciji Udruge Suradnici u učenju i CARNET-ovog odjel za Nacionalni CERT s temom Potraga za boljim interentom - Lažne vijesti. Osim pregršta interesantnih predavanja, na konferenciji su predstavljene 2 igre za učenike - Interland u sklopu kurikuluma Budi internet genijalac i Minecraft Education Edition, koje se bave temom sigurnosti na internetu. Učenici su igru Interland mogli odmah i isprobati.

Učenicima smo na početku konferencije ponudili rješavanje kviza interaktivna potraga za boljim internetom kojem su mogli pristupiti do 17 h i osvojiti vrijedne nagrade (tablete, gamersku opremu i sl.), Link je i dalje aktivan, pa ga možete i dalje rješavati, ali vam je nagrada sada obogaćivanje svog znanja.Također je i dalje aktivan i link sa interaktivnim kvizom za nastavnike

Završili smo konferenciju sa 2 edukativna i prilično zabavna videa, pa vam predlažemo da ih pogledate.

The Dangers Of Social Media (Child Predator Experiment)

What is Your Password?