Marin Glavaš – jučer učenik – danas budući kolega
Autor: Tatjana Petrač, 2. 2. 2021.

Dana 26.01. imali smo priliku čuti predavanje našeg bivšeg učenika Marina Glavaša u sklopu studentske prakse,  inače polaznika Pedagoško psihološke izobrazbe Filozofskog fakulteta u Osijeku.

Predavanje je održano u školi za naše učenike 4A razreda kod obrazovanja za zanimanje Komercijalist putem aplikacije Google Meet budući da stroga epidemiološka situacija nije dozvolila izravan kontakt.

No, unatoč toj „prepreci“ blok sat na temu: Stvaranje poduzetničkih ideja, u okviru predmeta Strukovne vježbe, protekao je u zanimljivom ozračju  i iznimno radnoj atmosferi.

Učenicima se posebno svidjelo predstavljanje budućeg kolege koji je završio Ekonomski fakultet, smjer Poslovna informatika i već naveliko radi u jednoj osječkoj IT tvrtki.

Pedagoško-psihološku izobrazbu je upisao vanredno jer ga je, kako kaže, oduvijek veselio rad na razvoju kreativnosti kod mladih ljudi i otkrivanje njihovih talenata.

Napominjem da je Marin bio izuzetno vrijedan učenik koji je na natjecanju Superkomercijalist svojim prezentacijskim vještinama, interakcijom s publikom i žirijem, ali i poznavanjem engleskog jezika zadivio prosudbeno povjerenstvo i publiku.

Nastavi je prisustvovala mentorica i pedagog škole, Marinovi bivši nastavnici, i stoga s punom sigurnošću možemo reći da smo s predavanjem izuzetno zadovoljni.

Tijekom predavanja prema svakome učeniku ophodio se s empatijom i uvažavanjem, pokazujući povjerenje u učenikove mogućnosti učenja. Pri tome je primjenjivao različite oblike rada koji motiviraju učenike i potiču ih na aktivno uključivanje u proces učenja te na međusobnu suradnju. Naravno, nije zaboravio podijeliti s učenicima svoja iskustva i rado se prisjećao vremena kada je sjedio u školskoj klupi.